ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 30/8/2019 | 2

Warszawa/„Projekt X”: Ramona de Barbaro, Aleksandra Borys „Networking 2.0”

30 sierpnia 2019 - 1 września 2019 | godz. 16:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na performans Aleksandry Borys i Ramony de Barbaro Networking 2.0, który odbędzie się w ramach wystawy Projekt X.

 

Networking to sieci niestabilnych relacji między ciałami i obiektami. Głównymi aktorami pracy Ramony de Barbaro i Aleksandry Borys są rzeczy znajdujące się najniżej w galeryjnej hierarchii — zalegające w magazynach i pomieszczeniach technicznych, porzucone w podziemiach pozostałości po wystawach i dziełach. Jednak praca Networking 2.0 nie jest próbą nadania im drugiego życia, lecz wsłuchania się w życie, które już w nich jest. Rzeczy te mają swoją historię i swoje duchy/dusze. Ich choreografie posiadają własny rytm i własną dramaturgię, które wymagają od nas innych trybów postrzegania.

Warszawa/Oddaj ciężar: Iwona Olszowska „BMC/Zmysły” – warsztaty

30 sierpnia 2019 - 1 września 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42, III piętro

Studio Oddaj Ciężar zaprasza na warsztaty z Iwoną Olszowską BMC/Zmysły.

Trzydniowe zajęcia będą okazją do praktykowania uważności wszystkich zmysłów, świadomego podążania za intencją i integracji ciała z umysłem.

 

Cena promocyjna do 15 sierpnia: 250 zł (cały warsztat)

Cena regularna: 300 zł (za cały warsztat)

Zapisy, informacje: oddajciezar@gmail.com

 

Warszawa/„Place Warszawy (do odzyskania)“: Marta Ziółek vel Mc Ratlady „Nawiedzenia i ekstazy na placu”

30 sierpnia 2019 - 31 sierpnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: plac przed pawilonem Zodiak, pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Nawiedzenia i ekstazy na placu to dwudniowy performans, w czasie którego plac przy warszawskim Zodiaku stanie się miejscem „zastrzeżonym dla wolności gry”. Marta Ziółek jako Mc Ratlady poprowadzi przechodniów przez uliczne ruchy i nawiedzenia, sytuacjonistyczny taniec wyobraźni. W transowym tripie towarzyszyć jej będzie DJ-ka Zoi Michailova i projektant Tomasz Armada. W wydarzeniu wspomogą ją również inni miejscy rozbójnicy. 

 

Wydarzenie jest częścią programu performatywnego dla warszawskich placów realizowanego przez Fundację Puszka w ramach trzyletniego projektu badawczego „Place Warszawy (do odzyskania)“. Program towarzyszy wystawie Place. Instrukcja użycia w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury (29 czerwca–22 września 2019).

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia