ENG
A A A
 lipiec 2020 
kalendarium - 31/3/2019 | 4

Warszawa/„Sprzężenia zwrotne”: Alex Baczyński-Jenkins „Untilted”

31 marca 2019 | godz. 21:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, ul. Jazdów 2.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na pokaz performansu Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, realizowanego w ramach rezydencji Sprzężenia zwrotne we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz projektem badawczym Kartografie obcości.

 

O performansie:

W nowej pracy Alex Baczyński-Jenkins podejmuje kwestie pożądania, queerowej cielesności, relacyjności i kolektywności, które pojawiały się w jego praktyce już wcześniej. Jego choreografie manifestują sposoby bycia razem, ukazują pokrewieństwa i powiązania między queerowym utopijnym potencjałem codziennych sytuacji i gestów, społecznych tańców i fragmentów historii kontrkultury. Nowa praca osadzona jest w przestrzeni dźwiękowej piosenek Brygady Kryzys – postpunkowego zespołu, który wydał swoją pierwszą płytę podczas stanu wojennego w latach osiemdziesiątych.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia