ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 31/5/2021 | 1

Lublin/Polska Sieć Tańca 2020/2021: „Manhattan” – chor. Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

31 maja 2021 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spektakl Manhattan według koncepcji, w choreografii i wykonaniu Danieli Komędery-Miśkiewicz i Dominiki Wiak.

 

Twórczynie poszukują inspiracji w przeciwległych doświadczeniach: w brutalności i kruchości, w cierpieniu i pięknie. Szukają piękna utopii w rzeczywistości spirali przemocy, z której trudno się wyrwać. Dziś coraz trudniej wyznaczyć linię między rzeczywistościami wojny i pokoju, w jaki sposób więc przejmować się sprawami, na które nie mamy żadnego wpływu?

Wrocław/XV Mandala Performance Festival: „V” – chor. Monika Wachowicz

31 maja 2021 | godz. 19:00 | Wrocław: Studio Na Grobli – siedziba Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, ul. Na Grobli 30/32

V to autorskie solo Moniki Wachowicz, aktorki i tancerki Teatru A Part z pogranicza teatru emocji, ciała oraz tańca. V w świecie bohaterki staje się podróżą do przeszłości, koniecznością stanięcia twarzą w twarz z życiem i energią witalną. Jest również niespieszną wędrówką, zmierzeniem się z samotnością, stratą i powolnym oswajaniem się z tym. Spektakl był prezentowany m.in w Katowicach na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, w  Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu w ramach Sztuka w Służbie Ducha i Ciała, na Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon w Tychach oraz Festiwalu Lalka Też Człowiek w Warszawie.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia