ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 6/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Olsztyn/Olsztyński Teatr Tańca: Warsztaty z Antonellą Boccadamo

5 października 2019 - 6 października 2019 | godz. 10:00 | Olsztyn: ARToffNIA Smętka, ul. Smętka 28a, w godz. 10.00-14.30

Olsztyński Teatr Tańca zaprasza na dwudniowe warsztaty, które poprowadzi włoska choreografka Antonella Boccadamo. 

 

Nabór uczestników (poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora) trwa do 27 września. Liczba miejsc ograniczona.

Poziom: open

Szczegóły: www.ott.olsztyn.pl

Olsztyn/Scena dla tańca 2019: NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej „Danza Bolero de Ravel”

6 października 2019 | godz. 17:00 | Olsztyn: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1

W olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zostanie zaprezentowany spektakl Danza Bolero de Ravel w wykonaniu NTF Teatru Tańca Małgorzaty Matuszewskiej. NTF jest wyjątkową grupą wśród polskich teatrów tańca, z własnym językiem artystycznym, wypracowanym m.in. na bazie tańca flamenco. Spektakl, który widzowie będą mogli zobaczyć na olsztyńskiej scenie to dwuczęściowa opowieść o kobiecie  zmiennej, pełnej pasji i życia. Choreografię do obu części, pierwszej  Danza i drugiej Bolero de Ravel, przygotowała Małgorzata Matuszewska. 

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Tańca i Muzyki w ramach programu Scena dla Tańca 2019.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia