ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 6/6/2021 | 1

Wrocław/Instytut Grotowskiego: „Bojowy partnering” – warsztaty z Jakubem Gontarskim

5 czerwca 2021 - 6 czerwca 2021 | godz. 15:00 | Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Bojowy partnering prowadzone przez Jakuba Gontarskiego to warsztaty konfrontacji własnych nawyków, wzorców ruchowych w celu odkrywania i wydobywania potencjału w nowych jakościach ruchowych. 

 

Poszukujemy naturalnych zależności i współpracy pomiędzy: kinetyką, statyką, dynamiką, stanem równowagi a jej utratą. Rozpoczynamy rozgrzewką, następne elementy to: gry interaktywne (zmysł orientacji przestrzennej i koordynacja wzrokowo-ruchowa, zmysł strategiczny i taktyczny), aspekt bojowości (zwiększamy częstotliwość naszej uważności, czujności i obecności, ale nie przez wymuszenie i egzekwowanie, tylko przez autoobserwację, stan rozpoznania i przede wszystkim ciekawość), na końcu partnerowanie i eksploracja jego ekspresyjnych jakości. Nabieramy większej pewności i zaufania do własnego ciała i współpracy z otoczeniem oraz partnerami Jakub Gontarski

Warszawa/Teatr Wielki - Opera Narodowa: „Mayerling”, choreografia Kenneth MacMillan

6 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Artyści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej po przerwie związanej z obostrzeniami wracają na scenę. Miłośnicy tańca klasycznego już na początku czerwca będą mogli uczestniczyć w polskiej premierze głośnego dramatu baletowego Mayerling, autorstwa uznanego brytyjskiego choreografa Kennetha MacMillana. To kolejna warszawska realizacja z serii arcydzieł baletowych XX wieku, na którą widzowie czekali od długiego czasu.

Koszalin/„Scena dla tańca 2021”: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

6 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Koszalin: Dworzec PKP, ul. Armii Krajowej 3

Teatr Nowszy oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie zapraszają na pokaz spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego we współpracy z tancerzami.

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia