ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 6/9/2019 | 1

Zakrzewo: Mikołaj Mikołajczyk i Grupa Spektaklowa GS Zakrzewo „TURANDOT miłość ci wszystko wybaczy” - Premiera

5 września 2019 - 6 września 2019 | godz. 19:00 | Zakrzewo: Dom Polski – Zakrzewski Dom Kultury, ul. Ks.dr B. Domańskiego 18 | Premiera

Dom Polski – Zakrzewski Dom Kultury zaprasza na premierę spektaklu TURANDOT miłość ci wszystko wybaczy Mikołaja Mikołajczyka i Grupy Spektaklowej GS Zakrzewo.

 

Co rodzi się każdej nocy i ginie o świcie? – Nadzieja

Co migocze i jest ciepłe jak płomień, nie będąc płomieniem? – Krew

Co jest niczym lód, a parzy? – Turandot !

 

Kim jestem, jakie jest moje imię? – Miłość

Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Paweł Grala „Matryca [Prześwit]”

6 września 2019 | godz. 14:30 | Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 zostanie pokazany spektakl Pawła Grali Matryca [Prześwit].

 

O spektaklu:

Szary beton, ciąg niewielkich okien, typowe M2, którego rozkład jest identyczny jak wszystkich w tym pionie. Plan mieszkania określa rytm ruchu codzienności, wyznacza jego trajektorie i ogranicza go w swojej przestrzeni. Podobnie konstrukcja ciała determinuje określone sposoby wyrażania emocji. Spektakl w swojej formie ma stanowić rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Dwa ciała w ograniczonej przestrzeni dzielą ją i wiążą, są wobec siebie, obok siebie, ze sobą. Dzięki repetycji, transowości oraz architektonice ruchu tworzą rzeźbę, która zaczyna rezonować na takie pojęcia jak: bliskość, brak, miłość, tęsknota.

Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Hygin Delimat „Slowstepper — On The Edge Of Survival”

6 września 2019 | godz. 16:00 | Gdańsk: Teatr Wybrzeże, ul. Świętego Ducha 2

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 zostanie pokazany spektakl Slowstepper – On The Edge Of Survival Hygina Delimata.

 

O spektaklu:

Sztuka przetrwania, instynkt przetrwania jest tożsamy dla wszystkich organizmów na Ziemi. Każdy z nich potrzebuje substancji dla utrzymania procesów życiowych i odpowiedniego środowiska dla prawidłowego rozwoju. Również w sytuacjach skrajnych jako gatunek ludzki nie jesteśmy różni od innych ziemskich stworzeń. Spektakl stawia pytanie o to, co jest tym specyficznym dla nas, ludzi czynnikiem do przetrwania? Czy tym, co odróżnia nas od innych organizmów, jest może sfera życia wybiegająca poza biologiczne przeżycie?

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia