ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 7/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Karolina Kraczkowska „Materialność i wyobraźnia ciała” – warsztaty

7 października 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

W cztery poniedziałki października, w ramach jesiennego cyklu Ruch w Instytucie 2019, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do udziału w warsztatach z Karoliną Kraczkowską Materialność i wyobraźnia ciała. Prowadząca zaproponuje uczestnikom analityczną pracę z fizycznością, bazującą na doświadczeniu materialności ciała. Poruszone będą takie aspekty, jak np. rola praktyki oraz obserwacji w znalezieniu porozumienia i nawiązania kontaktu.

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na miesiąc – 100 zł do nabycia na www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym.

Bydgoszcz/Opera Nova: Karol Szymanowski „Stabat Mater”, „Harnasie” – chor. Robert Bondara

7 października 2019 | godz. 19:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5

Po pięciu latach od realizacji Zniewolonego umysłu Robert Bondara ponownie pracuje z zespołem baletu Opery Nova w Bydgoszczy, przekazując choreografie do utworów Karola Szymanowskiego Stabat Mater i Harnasie. Artysta zaprosił do współtworzenia spektaklu scenografkę Julię Skrzynecką, z którą współpracował przy powstawaniu swoich baletów Persona i Nevermore…? (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie), Čiurlionis (Litewski Narodowy Teatr Opery i Baletu w Wilnie), Ognisty ptak. Cudowny mandaryn (Opera Wrocławska). Słowa średniowiecznej sekwencji pasyjnej Stabat Mater służą za osnowę libretta: Szymanowski stworzył  utwór na głosy solowe, orkiestrę i chór mieszany – ze śpiewakami i usytuowanymi wewnątrz akcji dramatycznej, niczym w tragedii greckiej. Zupełnie inna w wyrazie jest druga część baletowego wieczoru w Operze, którą wypełni muzyczny obraz Podhala i Tatr. Szymanowski intensywnie uczestniczył w życiu towarzysko-artystycznym Zakopanego. Stąd zrodził się pomysł stworzenia baletu-pantomimy Harnasie.

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia