ENG
A A A
 listopad 2020 
kalendarium - 7/12/2019 | 3

Szczecin: Opera na Zamku w Szczecinie „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – musical dla dzieci

7 grudnia 2019 | godz. 17:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na musical dla dzieci w wieku 5-10 lat O krasnoludkach i sierotce Marysi, na motywach baśni Marii Konopnickiej. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość i siła przyjaźni. Roztańczony i rozśpiewany spektakl, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny. Opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokażą też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwalają przenosić góry. Czy krasnoludkom uda się pokonać sprytnego złego Lisa i pomóc sierotce Marysi? Jaki sposób znajdą na leniwego Skrobka?

Słupsk/Teatr Rondo/Polska Sieć Tańca 2019: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise”

7 grudnia 2019 | godz. 18:00 | Słupsk: Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2019 Teatr Rondo w Słupsku zaprasza na pokaz spektaklu Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca w choreografii Külli Roosny i Kennetha Flaka.

Warszawa/Komuna/Warszawa: Rafał Urbacki „Solo”

7 grudnia 2019 - 8 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Rafał Urbacki – reżyser, choreograf i tancerz – zaproszony został przez Komunę Warszawa do udziału w programie rezydencji z cyklu Krajobraz, którego kuratorką jest Weronika Szczawińska. Tytuł, jaki Urbacki wybrał dla swojego wykonania to Solo. Rozpoczął przygotowania, omawiając z kuratorką, współpracownikami i przyjaciółmi pomysły na przebieg pracy i kształt prezentacji jej wyników. Rafał Urbacki zmarł 22 maja. Mama Rafała – Pani Krystyna Grabowska-Urbacka – przekazała jego bliskim rzeczy, które uznała za stanowiące część spuścizny zawodowej artysty i mogące mieć związek z przygotowaniami do Solo – w tym notatki i rekwizyty. Po śmierci Urbackiego, jego przyjaciele i współpracownicy wraz z kuratorką Weroniką Szczawińską i Komuną Warszawa zdecydowali się na oddanie hołdu artyście poprzez próbę rekonstrukcji jego ostatniego dzieła. Jak mógł wyglądać Krajobraz Rafała Urbackiego? Jak wygląda krajobraz po Urbackim?

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia