ENG
A A A
 listopad 2020 
kalendarium - 7/12/2019 | 4

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Lilith” – chor. Elwira Piorun - Premiera

7 grudnia 2019 - 8 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania ul. Belwederska 20/22 | Premiera

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu Lilith. Jest to wyjątkowa realizacja Elwiry Piorun, spektakl o potencjale kobiet, ich niesamowitej mocy i coraz bardziej żywym archetypie kobiecego wyzwolenia.

 

Spektakl przeszedł ewolucję od projektu tworzonego w ramach Akademii Tańca Zawirowania do pełnowymiarowego spektaklu Teatru Tańca Zawirowania. Po sukcesie przedstawienia na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatru Tańca Zawirowania Elwira Piorun zdecydowała się na kontynuację pracy nad nim.

 

Gdynia/Muzeum Emigracji: Joanna Nadrowska „7 lekcji geometrii”

7 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Gdynia: ul. Polska 1, Hol Dworca Morskiego

Z okacji 86. urodzin Dworca Morskiego w Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza na pokaz spektaklu 7 lekcji geometrii według koncepcji i w choreografii Joanny Nadrowskiej oraz w wykonaniu Joanny Nadrowskiej, Magdaleny Laudańskiej, Kacpra Matuszewskiego, Barbary Pędzich, Grażyna Słaboń.

Wrocław/Opera Wrocławska: „Dziadek do orzechów. Opowieść Wigilijna” – chor. Youri Vámos

7 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Ta cieszącą się ogromną popularnością wersja klasycznego baletu nabierze nieco innych barw i kolorów dzięki przefiltrowaniu jej przez prozę Charlesa Dickensa, ukazaną w niezwykłym, scenicznym rozmachu, charakterystycznym dla stylu Youriego Vámosa i widocznym w bogatych kostiumach, scenografii i wyobraźni inscenizacyjnej. Wyjątkowo wymagająca technicznie dla zespołu baletu, a zarazem zabawna i pełna emocji opowieść o rodzinie Scrooge'a, łączy się z klasycznymi wątkami libretta baletowego oraz słynnymi scenami tanecznymi: śnieżynek, tańców charakterystycznych czy też popisowego pas de deux. Jest to propozycja obowiązkowa w repertuarze każdego zespołu baletowego, pomyślana dla całych rodzin a zarazem dla koneserów sztuki baletowej.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia