ENG
A A A
 kwiecień 2021 
kalendarium - 7/3/2021 | 1

Łódź/Muzeum Sztuki: Agata Siniarka „Osuwisko”

2 lutego 2021 - 19 marca 2021 | Łódź: ms², ul. Ogrodowa 19

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę Agaty Siniarskiej Osuwisko, będącą czwartą odsłoną cyklu Prototypy, tworzonego na bazie kolekcji Muzeum Sztuki. Zbada ona często umykające naszej wizualnej percepcji materialne aspekty tworzenia i istnienia dzieł sztuki, a także ich dwojaki potencjał: jako archiwum procesów pamięci i zapominania, zdolności do zachowywania i niszczenia struktur zastanego świata. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Słoboda.

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Wyspa” – reż. Piotr Cieplak

5 marca 2021 - 7 marca 2021 | godz. 19:00 | Wrocław: Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl Wyspa w reżyserii Piotra Cieplaka, który powstał na motywach Burzy Williama Szekspira. Na scenie wystąpi dziewięcioro aktorek i aktorów WTP oraz zespół Kormorany z muzyką na żywo. 

Bytom: Teatr ROZBARK „Polowanie na sarnę” – reż. i chor. Anna Piotrowska, wyk. Małgorzata Kowalczyk

6 marca 2021 - 7 marca 2021 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Polowanie na sarnę to spektakl dyplomowy studentki V roku Małgorzaty Kowalczyk, zrealizowany we współpracy Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Teatru Rozbark w reżyserii Anny Piotrowskiej. Monodram jest portretem, w którym wielu z nas może rozpoznać siebie. Bohaterka kompulsywnie stara się o wszystko, by następnie znaleźć się w stanie, w którym w ogóle nie warto się starać. Towarzyszy jej presja i nieracjonalne napięcie generujące chęć ucieczki. Ciągłe polowanie. Wypchana frustracjami poddaje się i zgłasza gotowość, by stać się celem. Ciągle stawiane sobie wymagania prześcigają własne potrzeby, misterne kreacje przedrzeźniają bezbarwną tożsamość, a niezwykła zaradność przykrywa zwierzęcą samotność. Wobec samo-obwinienia następuje samo-nie-wybaczenie.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia