ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 7/6/2021 | 1

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Tiki i inne zabawy” – chor. Dominika Knapik

7 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Wrocław: Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62

W Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia 5 czerwca odbędzie się premiera spektaklu Tiki i inne zabawy w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik. Dla artystów za punkt wyjścia i główną inspirację przedstawienia posłużyła twórczość Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy.

 

Grupę terapeutyczną tworzą różni bohaterowie z dramatów Czechowa - dochodzi do spotkania niemożliwego: Płatonow zafunkcjonuje w jednej przestrzeni zarówno z Iwanowem, jak i Raniewską (Wiśniowy sad). Trzy Siostry skonfrontują się z Borkinem (Iwanow), a Szarlotta (Wiśniowy sad) zestawiona będzie z Trigorinem (Mewa). Te Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami, z jakimi zostali zdiagnozowani przez twórców przedstawienia: depresją, chorobą dwubiegunową czy histerią. Sytuacja terapii grupowej jest tutaj środkiem do zbudowania relacji między bohaterami.

Wrocław/Instytut im. Jerzego Grotowskiego: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

7 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Wrocław: Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza do udziału w performansie Pawła Sakowicza Jumpcore, stanowiącym epilog do wystawy Trzy to już tłum, prezentowanej w ramach OUT OF STH VI: Chłonność przestrzeni w BWA Wrocław. 

W spektaklu Jumpcore Sakowicz eksploruje nadwyrężające grawitację skoki, pochodzące z różnych praktyk choreograficznych i dancefloorów – od klubowego jumpstyle’u, przez release aż po taniec modern i balet klasyczny. Jednocześnie pracuje ze specyficznym stanem, będącym efektem długiego, intensywnego działania, doprowadzającego ciało i umysł do zmęczenia i posiadającego moc ich resetowania. 

 

Zapisy: a.kalinowska@bwa.wroc.pl, tel. 883 369 039

Poznań/Polski Teatr Tańca: „Trucizna” – chor. Marta Ziółek

7 czerwca 2021 | godz. 20:00 | Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

Choreograficznie TRUCIZNA nawiązuje do pozascenicznych tańców społecznych (social dancing), mających moc budowania fizycznej wspólnoty i ruchowej empatii – podczas zgromadzeń, protestów w przestrzeni miejskiej czy w klubach. Pracując z grupą tancerzy z Polskiego Teatru Tańca, Marta Ziółek (choreografia) i Anka Herbut (teksty i dramaturgia) badają taniec jako pasję i zatrucie. Obserwują, jak materializują się w poszczególnych ciałach i w ich osobistych historiach. Przemieszczają się pomiędzy perspektywą indywidualną, a grupową dynamiką. Przyglądają się, jak ze zbiorowiska indywidualności taniec wytwarza grupę, stając się kolektywnym doświadczeniem.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia