ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 8/10/2019 | 1

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Warszawa/XVIII Festiwal Ciało/Umysł: Rafał Dziemidok „Jak tańczyć aż po (życia) kres”

8 października 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16; pokaz w języku angielskim

W ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na pokaz spektaklu Rafał Dziemidoka Jak tańczyć aż po (życia) kres.

 

Rafał Dziemidok zaprasza na wykład performatywny, który nazywa z przymrużeniem oka „wieczorkiem literackim”. Używając osobistej opowieści i własnego ciała, wchodzi w dyskusję z autobiografią amerykańskiej legendy tańca Daniela Nagrina, How to Dance Forever z 1988 roku. Solo złożone z części mówionej i tańczonej stawia pytania: czym jest taniec dla uprawiających go zawodowców? Jaką cenę trzeba zapłacić za szczęście tańczenia? Jak sytuacja tańca zmieniła się w ciągu ostatnich 20 lat?

Nowa Sól/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

8 października 2019 | godz. 19:00 | Nowa Sól: Nowosolski Dom Kultury, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49

Nowosolski Dom Kultury zaprasza na spektakl Homesick | Sick Home zespołu B’cause Dance Company. To przedstawienie stawiające pytania o tożsamość uchodźcy, imigranta, poruszające tematykę wielokulturowości. Pokaz odbędzie się w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00 oraz pół godziny przed spektaklem).

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia