ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 8/12/2019 | 3

Wrocław/Opera Wrocławska: „Dziadek do orzechów. Opowieść Wigilijna” – chor. Youri Vámos

8 grudnia 2019 | godz. 12:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Ta cieszącą się ogromną popularnością wersja klasycznego baletu nabierze nieco innych barw i kolorów dzięki przefiltrowaniu jej przez prozę Charlesa Dickensa, ukazaną w niezwykłym, scenicznym rozmachu, charakterystycznym dla stylu Youriego Vámosa i widocznym w bogatych kostiumach, scenografii i wyobraźni inscenizacyjnej. Wyjątkowo wymagająca technicznie dla zespołu baletu, a zarazem zabawna i pełna emocji opowieść o rodzinie Scrooge'a, łączy się z klasycznymi wątkami libretta baletowego oraz słynnymi scenami tanecznymi: śnieżynek, tańców charakterystycznych czy też popisowego pas de deux. Jest to propozycja obowiązkowa w repertuarze każdego zespołu baletowego, pomyślana dla całych rodzin a zarazem dla koneserów sztuki baletowej.

Warszawa/Studio Oddaj Ciężar: Naama Tomaszpolski Ityel „Dostępne ciało” – warsztaty

8 grudnia 2019 | godz. 14:00 | Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42, w godz. 14.00-20.00

Metoda Feldenkraisa poprzez świadomy i delikatny ruch dąży do pogłębienia jego efektywności. Dzięki niej eliminujemy zbędne napięcia w ciele, odblokowujemy możliwości i czynimy ruch bardziej wydajnym. Dostępne ciało z Naamą Tomaszpolski Ityel to warsztat łączący metodę Feldenkraisa z improwizacją taneczną. Motywem przewodnim będzie zależność między centrum ciała a jego peryferiami.

  

Koszt: cena promocyjna do 20 listopada – 250 zł; cena regularna  300 zł

Zapisy i informacje: naama.workshop@gmail.com

Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Paulina Wycichowska – techniki modern

8 grudnia 2019 | godz. 14:00 | Sopocki Teatr Tańca | 81-881 Sopot

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na Mistrzowskie warsztaty tańca z Pauliną Wycichowską. W programie techniki modern: Merce’a Cunninghama i José Limóna. Zajęcia przeznaczone są dla profesjonalnych tancerzy i zaawansowanych amatorów.

 

Zapisy: sopot.dance.theatre@gmail.com (w tytule maila: MWT z Pauliną Wycichowską)

Koszt: 120 zł za całość / 60 zł za jeden dzień (dla stałych uczestników: 100 zł za dwa dni / 50 zł za jeden dzień)

 

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia