ENG
A A A
 sierpień 2020 
kalendarium - 8/8/2020 | 2

Warszawa/Centralna Sieć Tańca 2020: Pokaz site-specific „Po-łączenia”

8 sierpnia 2020 | godz. 17:00 | Warszawa: Ogród Saski (szczegółowa mapka pod opisem)

W ramach Centralnej Sceny Tańca Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Sztuka Ciała i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na pokaz site-specific Po-łączenia, który odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 

„Po-łączenia” to projekt, na który składają się działania performatywne site-specific oparte na strukturach improwizacyjnych. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem oraz zapraszają widza do  doświadczania –

oddechu, poczucia ciała, zatrzymania. W procesie twórczym interesują ich sposoby nawiązywania autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem oraz z naturą. W czasach fizycznego dystansowania się spowodowanego pandemią, temat ten nabiera szczególnego znaczenia...

Warszawa: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Pompa funebris”

8 sierpnia 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Szkoła, ul. Emilii Plater 31

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na spektakl Pompa funebris – politycznie (nie)zaangażowany ceremoniał pogrzebowy, w którym osobiste mitologie są radykalnie przetwarzane w odosobnionych mikroceremoniach żałobnych.

 

Twórcy dekonstruują sarmacko-populistyczną instytucję staropolskich obrzędów pogrzebowych pompae funebre, z przełomu XVII i XVIII wieku i konfrontują ją z kontekstem komunikacyjnej próżni i kryzysu politycznego. Tworzą świat pozbawiony cieni  – przeszłości, pamięci i postpamięci. Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń staje się miejscem, w którym pasywne oczekiwanie jako forma przetrwania przeistacza się w bierny opór. Pozbawiona sensu werbalizacja emocji kształtuje mikrokosmos nowych kodów i gestów. Pozornie bierne ciało i pasywny umysł ostatecznie przeciwstawiają się odrętwieniu.

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: „To Be Real #4”

8 sierpnia 2020 | godz. 24:00 | Warszawa: Jazdów 2, park przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

W ramach projektu To Be Real trzy zespoły artystów tworzą wydarzenia, w których centrum znajdują się ciała tańczące wspólnie do muzyki elektronicznej. Przestrzenie instytucji sztuki zamieniają się w taneczny parkiet, zgodnie z tradycją Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie w latach 90. odbywały się warszawskie rave’y. To Be Real #4 jest ostatnią odsłoną tego cyklu.

Publiczny pokaz działania twórców zaproszonych do tej edycji, szwajcarskiego artysty Nilsa Amadeusa Langa, kolektywu dj’skiego Oramics i polskiego artysty wizualnego Sebastiana Sebulca, zaplanowany jest na 8 sierpnia 2020. Wydarzenie przyjmie formę całonocnej instalacji performatywnej z udziałem DJ-ów i performerów, która odbędzie się przed Zamkiem Ujazdowskim.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia