ENG
A A A
 czerwiec 2021 
kalendarium - 9/6/2021 | 1

Szczecin/„Scena dla tańca 2021”: Tomasz Ciesielski „Odyseja”

8 czerwca 2021 - 9 czerwca 2021 | godz. 18:00 | Szczecin: Dworzec Główny, ul. Krzysztofa Kolumba 2

Teatr Nowszy oraz Ośrodek Praktyk Teatralnych KANA zapraszają na pokaz spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego we współpracy z tancerzami.

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

Warszawa/Teatr Wielki - Opera Narodowa: „Mayerling”, choreografia Kenneth MacMillan

9 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Artyści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej po przerwie związanej z obostrzeniami wracają na scenę. Miłośnicy tańca klasycznego już na początku czerwca będą mogli uczestniczyć w polskiej premierze głośnego dramatu baletowego Mayerling, autorstwa uznanego brytyjskiego choreografa Kennetha MacMillana. To kolejna warszawska realizacja z serii arcydzieł baletowych XX wieku, na którą widzowie czekali od długiego czasu.

Warszawa/III Festiwal Butohpolis: Wieczór butoh

9 czerwca 2021 | godz. 19:00 | Teatr Akt: ul. Łaziebna 9, Warszawa

Organizatorzy III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh zapraszają na wyjątkowy wieczór, którego bohaterami będą m.in.: Rui Ishihara - japoński tancerz od wielu lat mieszkający w stolicy, Agata Sokół - utalentowana interdyscyplinarna artystka młodego pokolenia oraz Teatr Limen, który premierowo zaprezentuje instalację wideo „Lemniskata”. 

 

Ideą festiwalu jest nowe butoh i pytania o rozwój tej sztuki w XXI wieku. Twórcy starają się zaprezentować różne formy poszukiwań, zadają też pytania o możliwość nowej estetyki butoh, bez utraty jego istoty. Każda edycja odnosi się do jej interdyscyplinarności i transnarodowości, by jednocześnie przyjrzeć się wpływom różnych kręgów kulturowych na jej uprawianie.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia