ENG
A A A
 maj 2021 
Michał Ośka

Michał Ośka

tancerz

MIchał Ośka − tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Jest absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (2004) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach na kierunku taniec. W roku 2007 przystąpił do egzaminu ZASP i uzyskał dyplom tancerza zawodowego. Od 2004 roku przez pięć lat współpracował z Kieleckim Teatrem Tańca, gdzie szkolił się w technice tańca jazzowego. Uczestniczył także co roku w w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego. Współpracuje z Thierrym Vergerem, nie dziwi zatem, ze jego ulubionym stylem tańca jest modern jazz underground. Od stycznia 2009 jest tancerzem Bałtyckiego Teatru Tańca. W premierze OUT Izadory Weiss tańczy jedną z głównych postaci, a jego taniec odznacza się niezwykłą emocjonalnością i siłą wyrazu. Ostatnio można go zobaczyć w spektaklach Święto wiosny, Czekając na... i Windows Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiury, a także w Kopciuszku Eugenio Scigliano. Na scenie Opery Bałtyckiej występuje również w partii Jochanaana w spektaklu operowym Salome w reżyserii Marka Weissa.

 

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia