ENG
A A A
 sierpień 2020 
Krzysztof Pabjańczyk

Krzysztof Pabjańczyk

Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Studiuje także pedagogikę baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W zespole łódzkim tańczy od 1982 roku. Od tego czasu chwili obecnej udział w 57 premierach baletowych i w 50 premierach operowych. Trudno wyliczyć nawet tylko te najważniejsze role baletowe artysty i wyjątkowe kreacje, jakie stworzył w spektaklach operowych. Do wartych zapamiętania należą: Lizander, Demetriusz i Puk w Śnie nocy letniej, Tybald w Romeo i Julii, Max i Kesler w Ziemi obiecanej, Duchowny w Próbie, Król Cyganów w Don Kichocie, Yorgos w Greku Zorbie, solo w tańcu hiszpańskim w Jeziorze łabędzim, Jose w Carmen. Do tego należy dodać role taneczno-mimiczne w operach: Arlekina w Napoju miłosnym, Hoffmana w Opowieściach Hoffmanna, i Arlekina w Don Pasquale.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia