ENG
A A A
 sierpień 2020 
Piotr Ratajewski

Piotr Ratajewski

tancerz

Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, a od 2000roku tancerzem zespołu baletowego Teatru Wielkiego. Do ważniejszych ról, jakie artysta kreował na łódzkiej scenie należą: Arlekin w Coppelii, duet w Bolerze, duet w Giuseppe, Hilarion w Giselle, Nowicjusz w Bric a Brac, Książę Desire i Rose Adagio w Śpiącej królewnie, Książę w Królewnie Śnieżce, Oberon i Tezeusz w Śnie nocy letniej, Max w Ziemi obiecanej. Wykonywał też rolę tytułową w balecie Amadeusz i tytułowego bohatera w widowisku baletowym Valentino. W Dziadku do orzechów można go oglądać jako Księcia i Żołnierzyka, w Jeziorze łabędzim tańczy partie Benna, przyjaciela księcia, uczestniczy z powodzeniem w Galach Baletowych.  

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia