ENG
A A A
 lipiec 2020 
Monika Szymurska-Prokop

Monika Szymurska-Prokop

tancerka

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek: pedagogika baletu). W zespole łódzkiej opery pracuje od 1989 roku, w latach 1995-1997 współpracowała także z Teatrze Muzycznym w Łodzi. Do swoich najważniejszych partii zalicza m.in.: Florę w Damie kameliowej, Matkę w Amadeuszu, Zulmę w Giselle, Macochę w Królewnie Śnieżce, Hipolitę w Śnie nocy letniej, 3 Marie w Próbie, tytułową Kobro. Tańczyła także pomniejsze role klasyczne i współczesne, jak np. wróżka wrażliwości w Śpiącej królewnie i Mela oraz Mada w Ziemi obiecanej.  

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia