ENG
A A A
 październik 2020 
Portret.

Janusz Marek

kurator

Janusz Marek − animator projektów artystycznych w Warszawie oraz międzynarodowej współpracy kulturalnej, kurator programu sztuk widowiskowych Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie oraz Fundacji Sztuka i Współczesność.

Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja teatrologiczna). W latach 1987-92 pracował w Centrum Sztuki Studio. Jest autorem i organizatorem wszystkich edycji interdyscyplinarnego festiwalu Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji „Rozdroże” (od 1994), prezentującego zjawiska z pogranicza teatru, tańca współczesnego i sztuk wizualnych (m.in. spektakle Piny Bausch, zespołu Rosas,  Kazuo Ohno, czy Trishy Brown).

 

Od wielu lat działa w sieci IETM (international network for contemporary performing arts). Jest autorem prelekcji i publikacji o teatrze i tańcu współczesnym. Był jurorem Polskiej Platformy Tańca 2010 w Poznaniu („Stary Browar Nowy Taniec”).

 

Był nominowany do „Paszportu Polityki” (1998). Za współpracę ze środowiskiem tańca współczesnego w Belgii otrzymał Order Korony Belgijskiej w 1999 roku.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia