ENG
A A A
 lipiec 2020 

Agnieszka Muczyń

tancerka | choreograf

Agnieszka Muczyń – tancerka, instruktor, choreograf. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu o specjalności „taniec współczesny”, oraz kierunku fizjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. W 2005 roku obroniła Praca dyplomowa Merce Cunnngham – życie i twórczość (PSKAK w Kaliszu) pod kierunkiem Witolda Jurewicza.

 

Podczas nauki w Studium występowała w choreografiach Bartka Serowika, Agnieszki Kubickiej i Marty Szymborskiej. Brała również udział w spektaklach zespołu tańca współczesnego Studnia, tj. Na dobranoc przed ślubem (chor. Anna Wytych-Wierzgacz, 2004) oraz Po drodze (chor. Jacek Owczarek, 2005). Tancerka Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Występowała w następujących choreografiach Teatru: Poniżej nieba, czyli seks po polsku (2006), Neutron (2007), Taniec Zasraniec (2008) – wszystkie autorstwa Witolda Jurewicza.   Współpracuje z Pracownią Fizyczną z Łodzi prowadzoną przez Jacka Owczarka, biorąc udział w spektaklu Zdarzenia (2010).

 

Występowała w spektaklu Peer Gynt w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2007) oraz w musicalu Sen nocy letniej w reżyserii Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Nowym w Poznaniu (2008). Jako autorka ruchu scenicznego oraz instruktor tańca współpracuje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury w Warszawie (Teatr 13, Teatr Cometa).

 

Wielokrotna laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz festiwali tańca współczesnego, m. in. nagrody „The Best Duo” na festiwali Solo&Duo w Budapeszcie za spektakl 46, przygotowany wspólnie z Pawłem Malickim. Dwukrotna stypendystka programu telewizyjnego Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia