ENG
A A A
 lipiec 2020 
Piotr Chudzicki w spektaklu "Dziesiąta wieczór", fot. Mirka Maruszak

Piotr Chudzicki

tancerz

Piotr Chudzicki - tancerz. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu i polonistyki ze specjalnością filmoznawczą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Na początku swojej drogi zawodowej związany z bytomską Operą Śląską, później – solista Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu. Od 1998 do 2009 solista w Polskim Teatrze Tańca-Balecie Poznańskim.

 

Obecnie – tancerz niezależny, należy do poznańskiego kolektywu Movements Factory, założonego przez Iwoną Pasińską i Marcina Maćkiewicza. Tańczył także w spektaklu Orzech. Wiewiórka Rafała Dziemidoka.

 

Debiutem choreograficznym Chudzickiego był zrealizowany razem z Anną Marek w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca spektakl dziesiąta wieczór.

instytucje

bibliografia

spektakle

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia