ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Agnieszka Doberska, fot. Joachim Smetschka

Agnieszka Doberska

tancerka

Agnieszka Doberska – tancerka urodzona w 1980 roku. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria). Wcześniej na tej samej uczelni otrzymała dyplom BA z pedagogiki tańca, uczyła się też w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Ukończyła podstawowy kurs trenerski w systemie Gyrotonic®.

 

W czerwcu 2009 została tancerką Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Pierwszym bytomskim spektaklem, w którym wzięła udział, było My song, best shoes, the cake, first flight, my friends, the passport, and the work I do rumuńskiego choreografa Mihai Mihalcea. Występowała w projektach przedstawieniach Jacka Łumińskiego, Anki Majcher, Idana Cohena. Wcześniej współpracowała z Teatrem Tańca Alter, wzięła też udział w projekcie Trishy Brown podczas międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej „dokumenta 12” w Kassel w Niemczech.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia