ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Fot. z archiwum prywatnego.

Adam Kamiński

kurator | pedagog

Adam Kamiński – kurator, animator kultury, arteterapeuta.

 

Jest kuratorem Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Porusza się na styku sztuk wizualnych i tańca. Począwszy od pierwszej edycji festiwalu - organizowanego przez Galerię Miejską we Wrocławiu - zestawia najnowszy polski taniec z tradycyjnie rozumianym performance artem, zderzając „sztuki performatywne” ze „sztuką performansu”. Kuratoruje również szeroko zakrojony program regularnych prezentacji tańca współczesnego na scenie wrocławskiego Centrum Sztuki IMPART, w ramach którego prezentował spektakle m.in. kolektywu Harakiri Farmers, Teatru Maat Projekt, Ireny Lipińskiej, Izabeli Chlewińskiej czy Rafała Urbackiego, ale także Polskiego Teatru Tańca czy Teatru Dada von Bzdülöw.

 

Był członkiem komisji artystycznej Polskiej Platformy Tańca w 2008 roku. Ostatnio także kurator pilotażowego programu edukacyjnego Instytutu Muzyki i Tańca „Myśl w ruchu”.

 

Prezes Stowarzyszenia Artystyczno - Edukacyjnego ARTATUT. Od 1997r prowadzi zespół teatralny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową, gdzie pracuje wykorzystując m.in. metodę dramy.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia