ENG
A A A
 lipiec 2020 
Fot. Z archiwum BTT.

Michał Łabuś

tancerz | choreograf

 Michał Łabuś − tancerz, choreograf. Tańcem w różnych jego przejawach zainteresował się w wieku 7 lat i od tej pory zgłębiał samodzielnie jego tajniki. Uczestnicząc w kursach i konkursach doskonalił swoje umiejętności w kraju i za granicą. Brał udział w licznych turniejach w Polsce oraz poza granicami kraju, jest laureatem wielu nagród, m.in.: był dwukrotnie Mistrzem Polski w hip-hopie oraz Wicemistrzem Świata w hip-hopie.

 

Uczył się różnorodnych technik i stylów tanecznych: tańca współczesnego, jazzu, tańca klasycznego, salsy oraz hip-hopu. W wieku 17 lat przerwał zakończył karierę turniejową i skoncentrował się na pracy na deskach teatrów muzycznych. W latach 2003-2007 występował w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu. Brał tam udział w widowiskach musicalowych i tanecznych: West Side Story, Swing-Duke Ellington Show, Eurazja, Gorączka, Mandarynki i pomarańcze. Zdał egzamin zawodowy ZASP i otrzymał dyplom tancerza zawodowego.

 

W styczniu 2008 roku dołączył do zespołu Bałtyckiego Teatru Tańca, z którym był związnay do końca 2014 roku.  W spektakalch tego zespołu występował w czołowych partiach: Romea w balecie Izadory Weiss Romeo i Julia, Chłopaka w Tango live (w ramach wieczoru Men's dance) oraz w baletach Eurazja i 4&4 Izadory Weiss, Kilka krótkich sekwencji Jacka Przybyłowicza oraz Chopinart Emila Wesołowskiego. Obecnie kreuje pierwszoplanowe role w spektaklach Izadory Weiss OUT, Święto wiosny, Czekając na..., Kopciuszku Eugenio Scigliano oraz Windows / No More Play / Six Dances –Izadory Weiss i Jiříego Kyliána.

 

Na scenie Opery Bałtyckiej można go było również zobaczyć w partii Jochanaana w spektaklu Salome w reżyserii Marka Weissa. W 2011 roku wystąpił w autorskich projektach, jako choreograf i tancerz, pt. Uwikłani oraz Jesteś moją siostrą. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury 2010, zwycięzca plebiscytu czytelników „Gazety Wyborczej” Trójmiasto oraz portalu www.trojmiasto.gazeta.pl.

 

 

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia