ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Sławomir Krawczyński

reżyser | dramaturg | scenarzysta

Sławomir Krawczyński – reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta i autor filmów krótkometrażowych. Współzałożyciel – wraz z Anną Godowską – Teatru Bretoncaffe (2001) i jego kierownik artystyczny. Autor i realizator projektu badawczego grupy pt. Taniec śniącego ciała (od 2004), inspirowanego metodologią psychologii zorientowanej na proces (w skrócie: POP) Arnolda Mindella. Projekt ten odbywa się we współpracy z Akademią Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie.

 

Jest laureatem wielu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce oraz filmowych w Polsce i zagranicą. Inscenizacja debiutanckej sztuki Krawczyńskiego – a zarazem pierwszy spektakl teatru Bretoncaffe – Lustro. Byliśmy tam któregoś dnia, lecz zdążyliśmy zapomnieć otrzymała jedną z głównych nagród VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2002).

Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2003, 2006, 2009). Stypendysta Komitetu Kinematografii. Za swoje spektakle dla dzieci dwukrotnie otrzymał Atest Wysokiej Jakości Artystycznej Międzynarodowej Federacji ASSITEJ. Wraz z Anną Godowską był rezydent w Centre national de la danse w Paryżu(2005) oraz w centrum Maison Folie w Mons (2010). Zdobył wiele nagród za etiudy filmowe (festiwale w Brnie, Toronto, Koninie, Oświęcimiu).

 

Znaczną część jego dorobku i pracy teatralnej stanowi działalność Teatru Bretoncaffe – jest reżyserem wszystkich spektakli grupy, odpowiada także za pokazy pracy. Ponadto jest współautorem, obok Anny Godowskiej takich projektów edukacyjnych, jak: Ja twórca – mówiące ciało (2004), Taniec i peryferia (2008, Teatr Wytwórnia w Warszawie). Jako pedagog i współautor wziął również udział w projekcie artystyczno-edukacyjnym Urban Body i przygotował pokaz powarsztatowy podczas Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka Ulicy” w Warszawie (2008). W ramach projektów edukacyjnych Krawczyński zapoznaje uczestników z metodami pracy twórczej, wykorzystującymi psychologię zorientowana na proces.

instytucje

bibliografia

spektakle

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia