ENG
A A A
 marzec 2021 
Fot. z archiwum teatru.

Agnieszka Wolna

tancerka

Agnieszka Wolna - pierwsza solistka baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwentka Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Brała udział w licznych koncertach, konkursach i warsztatach baletowych. Jeszcze jako uczennica odnosiła sukcesy artystyczne, m.in.: zatańczyła partię Mirty w Giselle Adama na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu, zajęła też III miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku (1997). Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Po ukończeniu szkoły baletowej została zaangażowana do zespołu baletowego opery poznańskiej, początkowo na stanowisko koryfejki, a następnie awansowała na stanowisko solistki i pierwszej solistki.

 

Jest wykonawczynią większości głównych partii z repertuaru baletowego Teatru Wielkiego w Poznaniu. Występowała jako Mirta w Giselle, Młoda i Wdowa w Harnasiach, Nimfa w Popołudniu Fauna, Żywy Klejnot w Panu Twardowskim, Maria Magdalena w Próbie, Odetta-Odylia w Jeziorze łabędzim, Kitri w Don Kichocie, Hanna w Hrabim Monte Christo, Dobra Wróżka w Dziadku do orzechów, Tytania w Śnie nocy letniej, Marina w  Greku Zorbie, Julia w Romeo i Julii, Markiza w Niebezpiecznych związkach. Kreowała też partie solowe w choreografiach Conrada Drzewieckiego, Marka Różyckiego, baletach do muzyki Krzysztofa Pendereckiego i innych choreografiach współczesnych.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia