ENG
A A A
 marzec 2021 
Fot. z archiwum teatru.

Karolina Sierant (dawniej: Wiśniewska)

tancerka

Karolina Sierant (dawniej: Wiśniewska) − p ierwsza solistka baletu Opery Poznańskiej. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, którą w 2005 roku ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. W 2002 roku była laureatką II -go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Tańca „ Odysee De La Danse” w Lyonie, w 2003 roku zdobyła drugie miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Tańca w Brnie, a w 2005 zdobyła wyróżnienie i nagrodę publiczności podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego „ Najlepszy Absolwent Roku” w Szczecinie.

 

Od 2005 roku związana z baletem Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, gdzie od 2010 roku pracuje na stanowisku I solistki baletu. Stworzyła kreacje sceniczne w takich rolach z repertuaru klasycznego i demi klasycznego jak: Odetta-Odylia w Jeziorze Łabędzim Kennetha Grave), Swanilda i przyjaciółka Swanildy w Coppelli Sławomira Woźniaka, Dobra Wróżka w Dziadku do orzechów Sławomira Woźniaka, Hipolita, Lubczyk w Śnie nocy letniej Graya Veredona, Ewa w Stworzeniu  świata Uwe Scholtza, Madame de Trouvell w Niebezpiecznych związkach Krzysztofa Pastora, Anna w Stanisław i Anna Oświecimowie Beaty Wrzosek, Artemida-Aretuza w Mitach Barbary Gołaskiej, Krasawica w Panu Twardowskim Henryka Konwińskiego, Królowa Driad w Don Kichocie Henryka Konwińskiego, odtwórczyni partii solowych w spektaklach 4 ostatnie pieśni  Rudiego van Danzinga, Nokturn i Tarantela Henryka Konwińskiego,  Preludia oraz Groszki i Róże Marka Różyckiego, a także partii zespołowych w baletach Hrabia Monte Christo (Waldemar Wołk-Karaczewski), Grek Zorba (Lorca Miassine), Medea (Teresa Kujawa), Paw i Dziewczyna (Sławomir Woźniak), Harnasie (Emil Wesołowski), Krzesany (Conrad Drzewiecki), La Sylfphide (Auguste Bournonwille/Elver), oraz Thinks I Told Nobady (Itzik Galili).instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia