ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Fot. z archiwum BTT.

Leszek Alabrudziński

tancerz

Leszek Alabrudziński − tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu edukacji tanecznej związał się z zespołem baletowym Opery Bałtyckiej. Występował w większości przedstawień baletowych Opery Bałtyckiej, w tym w pierwszoplanowych rolach, m.in. jako: Książę w Dziadku do orzechów Czajkowskiego, Albert w Giselle Adama, Ali w Korsarzu Adama, Basilio w Don Kichocie Minkusa, Pająk w Abalecadle. Za swoje osiągnięcia artystyczne został uhonorowany Nagrodą Wojewody Gdańskiego. Po przekształceniu zespołu w Bałtycki Teatr Tańca występuje w partiach: Ojca Julii w balecie Romeo i Julia, Mistrza w OUT − oba spektakle w choreografii Izadory Weiss oraz 4&4 i Eurazja tej samej choreografki, a także baletach Sen Wojciecha Misiury oraz Kopciuszek Eugenio Scigliano.

 

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia