ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Korina Kordova

tancerka | pedagog

Korina Kordova jest niezależną artystką pracującą w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski w 2005 roku, pracowała w ojczystej Brazylii oraz w Holandii. Po roku 2005, przez siedem lat była członkiem zespołu Śląskiego Teatru Tańca, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami. Byli wśród nich m.in. Jacek Łumiński (Polska), Anna Piotrowska (Polska), Barbara Bourget (Kanada), Mihai Mihalcea (Rumunia), Idan Cohen (Izrael), Kuik Swee Boon (Singapur), Suzana Gomes (Holandia/Brazylia), Irad Mazliah (Izrael) i Helena Ganjalyan (Polska). Razem ze ŚTT występowała w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

 

W 2006 roku zaczęła tworzyć własne prace jako niezależny choreograf w ramach Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca. Jest autorką i wykonawczynią spektakli solo pt. Mobile Variations (2006), Night (2006), Karolina (2007) i Borderline (2010). Współpracowała także z Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (Stany Zjednoczone), Samovarteateret (Norwegia) oraz TeatremTańca Zawirowania (Polska).

 

W 2012 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca prowadzonej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Tego samego roku, po przeprowadzce do Warszawy, założyła własny, nieformalny kolektyw artystyczny o nazwie Flesh System,  którego celem jest współpraca z innymi niezależnymi twórcami. W ramach Flesh Systemu współtworzyła duety ± 30 we are here for you oraz Once/Twice Simultaneously z Przemkiem Kamińskim.

 

W 2013 roku została rezydentką Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W ramach programu rezydencyjnego Solo Projekt 2013 zrealizowała pod opieką artystyczną Busha Hartshorna solo pt. on 8th boulevard. right after sinuous curves, którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku.

 

W tym samym roku została wspólnie z Przemysławem Kamińskim rezydentką „maat festival – border line 2013” w Lublinie, co zaowocowało duetem #abyss.witchroulette.

 

 Jest członkiem Centrum w Ruchu – zrzeszenia  choreografów związnych ze stolicą. CwR to  przestrzeń dla sztuk performatywnych w Warszawie, która powstała z inicjatywy Fundacji Burdąg. Mieści się w budynku byłego gimnazjum udostępnionego przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w ramach projektu Wawerska Strefa Kultury. Odbywają się tu próby do spektakli, warsztaty oraz przedpremierowe pokazy prac. Jest to pierwsza udana próba stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w stolicy związku niezależnych tancerzy rezydujących w Warszawie.

 

http://korinakordova.com

 https://vimeo.com/korinakordova

 


instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia