ENG
A A A
 lipiec 2020 
Eva Lackova

Eva Lackova

Eva Lackova – urodzona w 1976 roku słowacka tancerka i pedagog, pracująca obecnie w Polsce.

 

Absolwentka Konserwatorium Tanecznego Evy Jaczovéj oraz pedagogiki tańca w Wyższej Szkole Sztuk Muzycznych w Bratysławie, gdzie w 2008 roku rozpoczęła studia doktoranckie.

 

W ojczyźnie pracowała kolejno w balecie Słowackiego Teatru Narodowego (Slovenské národní divadlo) i Bratysławskim Teatrze Tańca (Bratislavského divadla tanca - BDT). Następnie wyjechała do Pragi, gdzie związana była z Baletem Kameralnym Pavla Šmoka. Podczas swojej pracy na Słowacji i w Czechach tańczyła w choreografiach P. Šmoka, L. Vaculíka, J. Kyliána, , J. Kodeta, P. Delacroix czy M. Blahutovéj.

 

W latach 2004-2008 tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, na tamtejszej scenie debiutowała w spektaklu Jacka Łumińskiego Czar zwyczajnych dni, sen świętego (2005); wystąpiła także w dwóch innych choreografiach Łumińskiego (Poza światem i Reakcja chemiczna), a także przedstawieniu Leszka Stanka i Sebastiana Zajkowskiego. Pod koniec jej pracy w ŚTT, warszawska niezależna tancerka i choreografka Anna Piotrowska ułożyła dla niej solo Coco_Klimt (2008).

 

Lackova była też asystentką Jacka Przybyłowicza, podczas pracy nad spektaklem Barocco realizowanym w Teatrze Narodowym w Brnie (Czechy, premiera – 20 lutego 2009).

 

Wyjątkowo ceniona jako pedagog. Prowadzi zajęcia w całej Polsce, zarówno w ramach warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, jak i np. podczas „Dancing Poznań”, imprezy pod auspicjami Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego oraz w ramach regularnych autorskich zajęć w Warszawie. Wykłada również na krakowskiej PWST – zarówno na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, jak i Wydziale Aktorskim w Krakowie.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia