ENG
A A A
 lipiec 2020 

Renata Piotrowska-Auffret

tancerka | choreografka

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Wydziału Choreografii w I.C.I – Centre Chorégraphique National de Montpellier/Languedoc-Roussillon w Montpellier (program studiów magisterskich exerce „research and performance”).

 

Piotrowska zestawia choreografię afektywną z myśleniem konceptualnym. Interesują ją działania konfrontujące dualizmy umysłu i ciała, doświadczenia i obrazu, konceptu i praktyki, humoru i powagi, indywidualnego i wspólnego.  Kontempluje współczesny świat poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Interesują ją współczesne polityki ciał, analizowane przez pryzmat polityk i reprezentacji ciał historycznych i z obcych kultur.

Ma na swoim koncie spektakle: Teraz  (2007), Tańcząc z Wrogiem (2007, seria Unknown (2008 – 2010), B.R.E.A.K. sztuka wojny (2010), Unknown.Seans (2011), film taneczny InSide (2011, choreografia i współpraca reżyserska), The Forest (2013), Śmierć. Ćwiczenia i wariacje (2014), Wspólne (2015).  W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: Tańcząc z Wrogiem i Unknown były wytypowane do prestiżowego przeglądu polskiego tańca – Polskiej Platformy Tańca.

 

Współpracuje z takimi teatrami i instytucjami jak, m.in: Teatr Studio , Nowy Teatr,  Teatr Ochoty oraz   CSW Zamek Ujazdowski i Fundacja Ciało/Umysł w Warszawie,  Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

 

Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  – program „Młoda Polska” (2010) oraz Stypendium Ministra” (2013).

 

W latach 2007-2011 prowadziła regularne zajęcia z improwizacji i improwizajci kontaktowej w Warszawie oraz warsztaty w Polsce i za granicą dla dorosłych. Prowadziła równiez zajęcia z tańca współczesnego z młodzieżą w latach 2009-2011. Współpracowała z pracownią wideo prowadzoną przez Grzegorza Kowalskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Rzeźby, prowadząc warsztaty z improwizacji i świadomości ciała. Jest twórczynią programu edukacyjnego o tańcu Mam ochotę na taniec w Teatrze Ochoty w Warszawie, który zakłada łączenie teorii z praktyką. Obecnie prowadzi zajęcia z młodzieżą w Teatrze Ochoty oraz Laboratorium Tańca Współczesnego. Jest również współtwórczynią i jednym z pedagogów Rocznego Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowanego przez Fundację Burdąg.

 

Członkini Centrum w Ruchu.

 

www.renatapiotrowska.pl

www.centrumwruchu.pl

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia