ENG
A A A
 lipiec 2020 

Janusz Skubaczkowski

pedagog | tancerz | choreograf

Janusz Skubaczkowski – tancerz i pedagog związany z Krakowem.

 

Podobnie, jak inni najważniejsi przedstawiciele krakowskiego tańca doby przemian ustrojowych, swoją karierę rozpoczął w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast” Jacka Tomasika. Był uczestnikiem warsztatów takich nauczycieli, jak Assane Konte, Martin Sonderkamp, Peter Pleyer, Conrad Drzewiecki czy Melissa Monteros.

 

W latach 1995-2000 był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Jego pierwszą bytomską premierą było Takie nic w choreografii Jacka Łumińskiego; brał też udział w innych przedstawieniach tego autora, a także w spektaklach Henrietty Horn, Sama Costy oraz rekonstrukcjach choreografii Poli Nireńskiej i Conrada Drzewieckiego.

 

Aktywny jako pedagog. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zaczął zajmować się także jogą, której elementy- wzięte z metody Iyengara - włączył do swojego warsztatu pracy. Przez szereg lat prowadził zajęcia w Domu Kultury „Krakowiacy”; pracował tam między innymi z członkiniami działającego wówczas w tej instytucji nieistniejącego już kolektywu Hoplaam.in. Barbary Bujakowskiej i Dominiki Knapik. W 1999 i 2000 roku uczył w bytomskiej szkole baletowej. Od roku 2006 wykładowca krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, od powołania Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu – także w tej jednostce. Od lat prowadzi zajęcia również podczas bytomskiej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia