ENG
A A A
 maj 2021 

Beata Owczarek

tancerka | choreografka

Beata Owczarek – tancerka i choreografka związana z Krakowem. Nauczycielka jogi metodą Iyengar.

 

Przygodę z tańcem rozpoczęła w latach osiemdziesiątych, w studenckim teatrze tańca „Kontrast” Jacka Tomasika. W latach 1994-1997 związana ze Śląskim Teatrem Tańca w Bytomiu. Jej pierwszym spektaklem na bytomskiej scenie był Line dance w choreografii Marka Haima.

 

W 1998 założyła w Krakowie – razem z Arturem Dobrzańskim - Teatr Otwartej Kreacji TOK. Zespół współtworzyli Janusz Skubaczkowski, Gabriela Kramarczyk, Barbara Patoczka. TOK pojawiał się m.in. na targarchTanzmesse w Essen w Niemczech (2000), I International Chopin and Friends Festiwal w Nowym Jorku (1999) oraz na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu. 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia