ENG
A A A
 sierpień 2020 
Witold Mrozek

Witold Mrozek

krytyk

Witold Mrozek –  krytyk i publicysta. Studiował w Krakowie, na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2006 wespół z Anną Królicą założył wortal NowyTaniec.PL.

 

Od 2008 roku wiceprezes Fundacji PERFORMA. Był inicjatorem konferencji „Razem czy osobno? Między polskim tańcem a teatrem”, która odbyła się w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w grudniu 2009, a także jednym z koordynatorów merytorycznych I Kongresu Tańca w Warszawie (kwiecień 2011). Obecnie dla Instytutu Muzyki i Tańca pracuje m.in. nad portalem taniecpolska.pl. Kurator projektu „Polityki tańca” - wspólnej inicjatywy IMiT oraz Instytutu Teatralnego.

 

Pisze o sztukach performatywnych i kinie. W swoich tekstach zajmuje się m.in. wzajemnym oddziaływaniem tańca i teatru, choreografią krytyczną, najnowszym teatrem polskim, polityką historyczną w kulturze i jej związkami z problemem klasowości. Publikował m.in. w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Dwutygodniku”, „Krytyce Politycznej”, „Ha!arcie”, „Kinie”. Członek zespołu „Krytyki Politycznej”.

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia