ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Ramona Nagabczyńska

tancerka | choreograf

Ramona Nagabczyńska rocznik 84’, Polko-Kanadyjka. Tancerka i choreograf. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, a następnie studiowała taniec współczesny w Hochschule Fur Musik Und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem oraz w The Place w Londynie. Jako tancerka pracowała z wieloma artystami w Polsce i za granicą, m. in. z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, Teatrem Tańca Zawirowania z Warszawy, Marysią Stokłosą, kolektywem Good Grir Killer z Gdańska, Darkin Ensemble (Wileka Brytania), Tom Dale Company (Wielka Brytania) i Codigo Dance Project (Hiszpania). Obecnie współpracuje z Davidem Wampachem z Francji oraz Clod Ensemble, teatrem wizualnym z Londynu, którego produkcje wspiera słynny Sadler's Wells  Jest również członkiem kolektywu U/LOI. Podróżuje i pracuje pomiędzy Warszawą, Londynem i Kazachstanem. 

 

 Równolegle tworzy również autorskie prace choreograficzne. W 2009 roku zrealizowała solowy spektakl Man’s Best Friend w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów Solo Projekt w Starym Browarze, a w 2010 − interdyscyplinarny projekt Turao/Dziw,  współprodukowany przez Fundację Ciało/Umysł.

 

W roku 2011 została (obok Aleksandra Baczyńskiego-Jenkins) laureatką wspólnego konkursu komuny//warszawa i Instytutu Muzyki i Tańca na remiks uznanego dzieła choreograficznego. W ramach cyklu re//mix w roku 2012 artystka przygotuje pracę inspirowaną twórczością Trishy Brown (Accumulation i Accumulation with Talking Plus Water Motor ).

 

Wiosną 2012 w ramach Warszwskiej Sceny Tańca 2012 zostanie pokazana najnowsza, premierowa praca Nagabczyńskiego zatytułowana New(Dis)Order., zakwalifikowana jako jedna z kilku choreografii wybranych spośród 42 zgłoszeń. W spektaklu tym udział wezmą :Izabela Chlewińska, Magdalena Jędra, Mariusz Raczyński, Katarzyna Kizior.

 

 

 

Szczegółowe informacje:

http:///www.clodensemble.com

http://www.davidwampach.fr

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia