ENG
A A A
 maj 2021 

Paulina Święcańska

 Paulina Święcańska – performer, choreograf, pedagog, animator kultury. Posiada rozległe wykształcenie w dziedzinie muzyki tańca i kultury współczesnej: ukończyła rytmikę i taniec w Państwowej Szkole Muzycznej w Pile (2005), kurs dla instruktorów tańca współczesnego w Bydgoszczy (2005-2007), posiada także certyfikat z kinetografii Rudolfa Labana (Instytut Choreologii w Poznaniu, 2008). Ponadto studiowała psychologię społeczną oraz pedagogikę o specjalizacji animacja kultury i taniec (Uniwersytet Zielonogórski, 2005-2007). Jest także absolwentką magisterskich studiów w zakresie kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS, 2007-2009) w Warszawie oraz podyplomowych studiów z zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim (2008-2009).

 

Od czterech lat intensywnie zaangażowana w pracę na polu improwizacji oraz kontakt improwizacji, biorąc udział w licznych warsztatach, projektach i wydarzeniach, oprócz Polski także m.in. w Izraelu, Brazylii, Indiach i Europie. Miała okazję pracować już z takimi artystami jak, między innymi: David Zambrano, Adrian Russi, Scott Wells, Eckard Muller, Daniela Schwartz, Julyen Hamilton, Katie Duck, Nina Martin, Ray Chung, Nancy Stark Smith. Od 2011 roku wraz z Anną Wyganowską organizuje w Warszawie festiwal poświęcony wyłącznie improwizacji kontaktowej – Poland Contact Festival „Warsaw Flow” – opierający się przede wszystkich na warsztatach i zajęciach praktycznych. Oprócz pracy artystycznej Święcańska aktywnie zajmuje się także edukację, prowadząc liczne warsztaty i zajęcia kontakt improwizacji oraz tańca współczesnego w Polsce i zagranicą (festiwale taneczne i inne wydarzenia, tzw. eventy).

 

Jako animatorka i kuratorka tańca od 2008 roku współpracuje z Festiwalem Sztuki Niezależnej ,,Re:wizje” w Warszawie. Od 2004 roku tworzy także autorskie choreografie. Wśród jej prac warto wymienić takie jak: Surogaci (realizacja w ramach stypendium Fundacji Ciało/Umysł dla młodych choreografów, pokaz podczas festiwali: Ciało/Umysł i Re:Wizje w Warszawie, 2010), Lalki (wraz z Yanivem Mitzerem z Izraela, festiwal Zawirowania, festiwal Przemiany 2009) i Motyle 2046 (I nagroda na Festiwalu Małych Form Tanecznych w Krakowie, zaproszenie na Festiwal „Kalejdoskop” do Białegostoku), Androgynes, Pam-flet,  Tajemnica (choreografie zakwalifikowane do Festivalu Solo i Duo w Budapeszcie).

 

W swojej pracy artystycznej i animacyjnej poszukuje harmonii i korelacji ciała i natury. Zafascynowana watsu oraz bondage

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia