ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Karina Adamczak-Kasprzak, fot. A. Grabowski

Karina Adamczak-Kasprzak

tancerka | choreografka | pedagog

Karina Adamczak-Kasprzak - tancerka, pedagog, choreograf. I solistka Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związana od roku 1993. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu Akademii Muzycznej w Warszawie. 


Debiutowała w Polskim Teatrze Tańca II jeszcze jako uczennica szkoły baletowej. Tańczyła m.in. w choreografiach Matsa Eka, Birgit Cullberg, Ohada Naharina, Dominiqa Bagouta, Orjana Anderssona, Virpi Pahkinen, Yossi Berga, Istvana Juhos-Putto, Thierry Vergera, Ewy Wycichowskiej, Jerzego Makarowskiego i Jacka Przybyłowicza. 

 

Jest pedagogiem tańca współczesnego i jazzowego w poznańskiej szkole baletowej. Prowadzi zajęcia na  Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęciach Tańca Współczesnego w Poznaniu.

 

Jest autorką choreografii do spektakli reżyserowanych przez Marcina Libera (Jedynak) i Piotra Kruszczyńskiego (Romeo i Julia, Królowa i Szekspir). W roku 2009 wspólnie z Agatą Ambrozińską-Rachuta zrealizowała w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektakl Balladyna. Tańczy w niemal całym repertuarze Teatru,  m.in. w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Tango z Lady M., Wiosna-Effatha, Carpe Diem, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Walk@ karnawału z postem, FootBall@..., XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek V, lata 1988-1992: Samotność Fausta, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Lato Red-Sun (chor. Thierry Verger), 3x3 (chor. Agnieszka Fertała), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Chopin Fresh Fruits, Trzy siostry - wyobrażenie (chor. Andrzej Adamczak), O-ZONE, Alexanderplatz i Desert (chor. Paulina Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

 

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia