ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Adriana Cygankiewicz, fot. A. Grabowski

Adriana Cygankiewicz

tancerka

Adriana Cygankiewicz - tancerka. Od ukończenia Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu (1989) jest związana z Polskim Teatrem Tańca. Obecnie jest jego solistką.


Tańczyła w choreografiach Conrada Drzewieckiego, Birgit Cullberg, Dominiqa Bagouet, Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Karine Saporta, Marie Brolin-Tani, Yossi Berga, Virpi Pahkinen, Jacka Przybyłowicza i Jo Strømgrena.


Jest absolwentką Wydziału Projektowania Kostiumu i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jako autorka kostiumów współpracowała m.in. z Ewą Wycichowską (Wiosna-Effatha, Komeda – Sextet), Jackiem Przybyłowiczem (Naszyjnik gołębicy, Barocco, Jesień – Nuembir), Susane Jaresand (En face), Pauliną Wycichowską (of(F) love), Spotkania... – Ad Hoc) i Takako Matsuda (Tysiąc kolorów).

 

Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Komeda Sextet, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia