ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Grzegorz Pańtak, fot. materiały Kieleckiego Teatru Tańca

Grzegorz Pańtak

tancerz | pedagog | choreograf

Grzegorz Pańtak - tancerz, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Jako solista występuje gościnnie w Operze Wrocławskiej w operze Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego (2008). Występował w operze Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego realizowanej w koprodukcji Opery Wrocławskiej Teatru Maryjskiego w Petersburgu i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu (2008). Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (ekstern) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 roku u pedagogów paryskich szkół tańca: Centre International de Danse Jazz i Studio Harmonic. Inicjator i organizator Festiwalu Tańca Kielce, imprezy corocznej, organizowanej od 2001 roku.


Jest wykładowcą tańca jazzowego na wielu warsztatach Polsce i USA, kursach kwalifikacyjnych i wyższych uczelniach: Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach (studia licencjackie), Uniwersytet Rzeszowski ( studia podyplomowe), Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie (pedagogika baletu – studia magisterskie).


Laureat nagród Miasta Kielce i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia