ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Elżbieta Szlufik-Pańtak, fot. materiały Kieleckiego Teatru Tańca

Elżbieta Pańtak

choreografka | tancerka | menadżerka kultury

Elżbieta Szlufik-Pańtak – tancerka, pedagog tańca, choreograf. Współzałożyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, jednego z trzech zawodowych instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Teatr ten założyła początkowo jako prywatny w 1995 roku a w 1998 roku przekształciła w stowarzyszenie na stałe zatrudniające tancerzy na etatach. W 2004 roku uchwałą Rady Miasta Kielce powołano Kielecki Teatr Tańca jako miejską instytucję kultury. Aktualnie w Teatrze zatrudnionych jest 36 pracowników etatowych, 25 pedagogów tańca w Szkole Tańca działającej przy Teatrze, do której na stałe uczęszcza miesięcznie ok. 1000 dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Elżbieta Szlufik-Pańtak jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego – Kulturoznawstwo specjalizacja teatrologia. Odbyła studia podyplomowe na kierunku teoria tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 u pedagogów paryskich szkół tańca Centre International de danse Jazz i Studio Harmonic. Jest współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca. Ukończyła wiele kursów dokształcających z dziedziny tańca jazzowego i charakterystycznego. Pracuje w Polsce i zagranicą jako choreograf, nauczyciel tańca, wykładowca, sędzia konkursów tanecznych.

 

Kreacje artystyczne:     
   
  
Tańczyła partie solowe w realizacjach Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii: Piotra Galińskiego, Thierrego Vergera, Bill’a Goodsona oraz własnych.                         


Nagrody, konkursy

• Nagroda Ministra Kultury i Sztuki – Talenty (1998r.),
• Nagroda Miasta Kielc (1999r.), • Srebrny Krzyż Zasługi (2000r.),
• Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „W Labiryntach Sztuki” w Kategorii  Świętokrzyska Instytucja Kultury Roku 2006 dla Kieleckiego Teatru Tańca, • Nagroda pierwszego stopnia Miasta Kielce dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2006rNominacja do nagrody telewizyjnej: 2009 INTERNATIONAL EMMY® AWARD w kategorii:   ARTS PROGRAMMING za film muzyczny Siedem Bram Jerozolim – TVP, • Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji podsumowania Roku Chopinowskiego za „wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa wielkiego kompozytora, którego dzieło stanowi fundament polskiej kultury” - za realizację widowiska i programu telewizyjnego „Chopin4” (2011),
• Nagroda Miasta Kielce 2011 dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury,
• Odznaka honorowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2012).

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia