ENG
A A A
 listopad 2020 

Sylwia Hanff

tancerka | choreografka

Sylwia Hanff - tancerka butō, choreografka, reżyserka, nauczycielka technik pracy z ciałem i medytacji (m.in. jogi kundalini i medytacji labiryntu), tancerka-mim. Abolwentka foilozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, występowała ze Studiem Mimów Stefana Niedziałkowskiego. Tańczyła w międzynarodowych projektach tanecznych w choreografii Atsushiego Takenouchi, Katy Juhash i Fran Barbe, Kana Katsury. 4 lata była aktorką zawodowego zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym (brała udział m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego) i Operą Narodową, a także Teatrem Powszechnym w Warszawie, współpracuje z teatrami fizycznymi i eksperymentalnymi.

 

Butō uczyła się u największych mistrzów: Ko Murobushiego, DaisukeYashimoto, Carlotty Ikedy, Atsushi Takenouchi, Kana Katsury, Tadashi Endo, jednak od początku poszukuje europejskiego ciała butō. Od 2002 roku prowadzi Teatr Limen.  Przez wiele lat działała w Warszawie, następnie w Wolimierzu, obecnie powróciła do stolicy. Występowała na wielu festiwalach sztuki performatywnej w kraju, m.in.  Festiwal Sztuka Ulicy i Festiwal Skrzyżowanie Kultur w Warszawie, oraz Maat Festival w Lublinie

 

Informacje o artystce i teatrze: www.limenbutoh.net
http://www.youtube.com/watch?v=fHqvVQCcP3s

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia