ENG
A A A
 sierpień 2020 

Krzysztof Raczkowski

tancerz | choreograf

Krzysztof Raczkowski - tancerz i choreograf zamieszkały w Berlinie.

 

Debiutował w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Szczecinie. W 1983 podjął współpracę z Polskim Teatrem Tańca – Baletem Poznańskim i był z nim związany przez blisko 15 lat. Jako I solista tańczył główne role w spektaklach Ewy Wycichowskiej m. in. Faust goes rock, Samotność Fauna, Skrzypek Opętany, Misterium Słońca, Misterium Ziemi, Święto wiosny, a także w Carmen (choreografia Jerzy Makarowski), Romeo i Julia (choreografia Birgit Cullberg), Pół dnia północy (choreografia Mats Ek.) W 1997 roku wyjechał do Niemiec i rozpoczął pracę w Teatrze Choreograficznym Johana Kreśnika, najpierw w Berlinie, a w latach 2003-2005 w Bonn.

 

W latach 2002 – 2003 nawiązał gościnną współpracę z teatrami dramatycznymi w Essen i Hanowerze oraz z operą w Bazylei. W latach 2003 – 2005 tańczył w zespole Johanna Kraśnika w Bonn. Następnie jako choreograf współpracował i występował w Hans-Otto Theater w Poczdamie w sztuce F.U.C.K. w reżyserii Serge Weber. W 2008 roku wziął udział w produkcji zrealizowanej przez Babylon Works Baterby (reż. Mathias Schönsee), w operze Niobe w Schwetzingen Festspiele oraz stworzył własną choreografię w Polskim Teatrze Tańca – Balecie Poznańskim: Śmierć jest najpiękniejszym celem, w której sam zatańczył.

 

Współpracował przy układaniu choreografii do spektaklu Mykwa w reż. Dobrowlańskiej w Teatrze Polskim w Poznaniu. Uczestniczył w festiwalu w Hildesheim, gdzie wystąpił w spektaklu Order w chor. Stiffermanna. W tym samym roku zatańczył na scenie Staatsoper Berlin w spektaklu Fledermaus, ponownie w choreografii Stiffermanna. W 2010 r. wziął udział w projekcie zawierającym elementy opery, tańca i teatru – Between w reżyserii Mai Kleczewskiej i choreografii Mikołaja Mikołajczyka w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

 

Obecnie współpracuje jako niezależny tancerz i choreograf z różnymi teatrami niemieckimi. Gościnnie występuje w spektaklu Polskiego Teatru Tańca Przypadki Pana von K.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia