ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Fot. z archiwum PTT.

Daniel Stryjecki

tancerz

Daniel Stryjecki – dyplomowany tancerz i absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.  Solista Polskiego Teatru  Tańca, w którym jest związany od 1998 roku.Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Wiosna-Effatha, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Już się zmierzcha, FootBall@..., Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Alexanderplatz i Desert (chor. Paulina Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

 

W 2009 roku debiutował jako choreograf w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektaklem  DSM-IV 301.81. Od kilku lat z wielkim powodzeniem realizuje projekcje do spektakli teatralnych, prezentacje multimedialne oraz komercyjne spoty reklamowe. W roku 2008 otrzymał wyróżnienie – nagrodę publiczności „Biały Bez” w kategorii  najpopularniejszy artysta - tancerz Wielkopolski. W roku 2011 podczas Malta Festival zrealizował projekt Akcja „IN-VITRO”.

 

Wielokrotny uczestnik Warsztatów DanceWeb w Wiedniu. Jest pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia