ENG
A A A
 sierpień 2020 

Krystyna Kostrzemska – Suska

tancerka

Krystyna Kostrzemska – Suska - polska tancerka urodzona w Berlinie. Ukończyła Schule fur Buhnentanz Anni Stoll Peterka. Karierę rozpoczęła w 1950 roku w Operze Poznańskiej. Od 1973 roku jest związana z Polskim Teatrem Tańca, w którym przez kilka lat łączyła pracę artystyczną z obowiązkami inspicjenta i inspektora baletu. Tę ostatnią funkcję pełni do dziś.

 

W Operze tańczyła w repertuarze charakterystycznym i klasycznym, u Conrada Drzewieckiego m.in. w Cudownym Mandarynie, Ewa Wycichowska specjalnie dla niej stworzyła postać Madame Rosamonde w Niebezpiecznych związkach, a Paulina Wycichowska obsadziła ją w swojej choreografii do Dancing Hz.

 

Za swoją pracę otrzymała wiele nagród m.in. Odznakę Honorową Miasta Poznania, Medal 200-lecia baletu Polskiego, Medal Bogusławskiego i tytuł Zasłużonego Działacza Kultury.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia