ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. Juliusz Multarzyński.

Małgorzata Komorowska

historyk tańca | teoretyk tańca

Małgorzata Komorowska – absolwentka Wydziału Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim (1962) i Wydziału Wychowania Muzycznego w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej (1964 – obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii teatru (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk).

 

Od 1971 roku recenzje i artykuły o przedstawieniach baletowych i artystach sztuki tańca publikowała na łamach pisma „Teatr” oraz obu edycji, poznańskiej i warszawskiej pisma „Taniec”.

Problematyka baletu i dokumentacja faktów z dziejów baletu w Polsce zajmuje wiele miejsca w jej publikacjach książkowych: Szymanowski w teatrze (Warszawa 1992), Kronika teatrów muzycznych PRL, lipiec 1944 – czerwiec 1989 (Poznań 2003), Za kurtyną lat. Polskie teatry operowe i operetkowe 1918-1939 (Kraków 2008).

 

W 2002 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki; prowadziła badania nad polską twórczością baletową w XX wieku i zebrała materiały do projektowanej książki Między partyturą a sceną. Polski balet w XX wieku.

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia