ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Michał Ratajski

tancerz | choreograf

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE.

 

Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO. Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin’ Łódź. Fundator portalu internetowego: www.contactimprovisation.eu Organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.


Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat. Wieloletnie poszukiwania na gruncie sztuk walk, kontakt improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji zaprowadziły go być może do „tańca”[1] Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość.

 

Za najlepszego „nauczyciela” uważa JAM (otwarta przestrzeń do spotkania i improwizacji w tańcu) jako nieograniczone źródło inspiracji i wiedzy. Jako formę dzielenia się doświadczeniami preferuje SPOTKANIE w tańcu, TANIEC w spotkaniu.

 

Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia).

 

www.kijogroup.com

kijogroup@gmail.com

https://vimeo.com/kijo[1] przyp.red. Michał Ratajski w swej pracy nieustannie stawia sobie pytanie: czym właściwie jest taniec?

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia