ENG
A A A
 lipiec 2021 

Kacper Matuszewski

tancerz | choreograf

Kacper Matuszewski – tancerz, choreograf i pedagog specjalizujący się w ulicznych formach tańca, takich jak hip-hop, krumping, czy new style.


Swoją karierę taneczną zaczynał w Grupie Estradowej „Flow”  (2003-2005) i Teatrze Tańca „TeDeTe” (2003-2005) w Olsztynie, potem związany ze składami tańca ulicznego „Zoom” w Olsztynie i „Outbeak” w Sopocie (2006), od 2008 jako choreograf, tancerz i pedagog współtworzy Grupę Smooth Moves Unique w Gdyni, z którą przygotowuje wiele spektakularnych wydarzeń z zakresu tańca ulicznego m.in. zawody BEAT Północy.


Swój warsztat poszerzał także o techniki tańca współczesnego i jazzowego. Dzięki tanecznej  wszechstronności dwukrotnie był półfinalistą programu „You Can Dance” (Barcelona 2008 i Tel Aviv 2010). W grudniu 2010 roku zadebiutował w teatrze w roli Silnego w tanecznej adaptacji Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną według Doroty Masłowskiej w reżyserii Joanny Czajkowskiej (Teatr Wybrzeże w Gdańsku, produkcja Narodowego Centrum Kultury).  Współpracuje z Sopockim Teatem Tańca, biorąc udział w dwóch najnowszych spektaklach grupy – Natura (wersja plenerowa – 1011, premiera wersji teatralnej – 2012)  i FAST ACT – sztuka znikania (2011).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia