ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Katarzyna Antosiak

tancerka | choreografka

Katarzyna Antosiak – jedna z najwybitniejszych absolwentek gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Skończyła także studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego (2010).


W  czasie studiów była związana z grupą tańca Gabinet Ruchomych Obrazów. Za prowadzoną tam działalność artystyczną otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Gdańskiego  (2010).


Od września 2010 roku związana jest z Sopockim Teatrem Tańca. Brała udział w spektaklu  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną Joanny Czajkowskiej (Teatr Wybrzeże, produkcja Narodowego Centrum Kultury, 20120), a obecnie bierze udział w następujących przestawieniach STT: Vitruvian Man (2010),  Dali (2011),  Natura (2011-2012), FAST ACT – Sztuka znikania (2011). W roku 2012 weźmie udział w nowym spektaklach sopockiej grupy: Morfologika i Habanera.

Była stypendystką Prezesa Rady Ministrów (2004); stypendystka Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne (2005) oraz laureatką I Nagrody na XIV Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołowskiego w kategorii tańca współczesnego (2005).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia