ENG
A A A
 sierpień 2020 

Monika Grzelak

tancerka | choreografka

Monika Grzelak  –  tancerka międzynarodowej klasy „S” w stylu latynoamerykańskim, choreograf, trenerka i  sędzina tańca towarzyskiego Polskiej Federacji Tańca. Vice mistrzyni świata w mambo, mistrzyni Polski w salsie i mambo. W latach 2001-2009  prowadziła Studio Tańca i odnoszącą znaczące sukcesy formację the Salsa Kings w Gdyni. Od 2009 roku jest liderką Akademii Tańca i Ruchu „Dance avenue” w Gdańsku.  


Jako choreograf i tancerka posiada również doświadczenie teatralno-filmowe , pracowała przy realizacji filmów fabularnych: Huśtawka  w reżyserii Tomasza Lewkowicza (2009 )  oraz Kochaj i tańcz w reżyserii Bruce’a Bruce Parramore’a i choreografii Jarosława Stańka (asystentka choreografa, tancerka, 2009).


Jako tancerka występowała w spektaklu tańca 12 Ławek Jarosława Stańka w Teatrze Muzycznym w Gdyni (2006), a jako choreografka i autorka ruchu scenicznego – w przedstawieniu Posprzątane w Teatrze Wybrzeże (reż. Giovanni Castellanos, 2006).


Od 2007 roku związana z Sopockim Teatrem Tańca, z którym jako tancerka i współchoreografka zrealizowała spektakle D-KOD-R (2007), 3 x Noir Danse (2009) i Natura (2010/2011).

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia